Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
K3TE-A314
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
AMMETER 19.99MA LED PANEL MOUNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Display Characters - Height | 0.560" (14.20mm) |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Output Type | - |
| Number of Characters Per Row | 3.5 |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Measuring Type | Current |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | - |
| Series | K3TE |
| Type | Ammeter |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Measuring Range | ±19.99mA |
| Voltage - Supply | 100 ~ 120VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | K3TE-A |