onsemi
Produkt-Nr.:
KA723
Hersteller:
Paket:
14-MDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LIN POS ADJ 150MA 14MDIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 2 mA |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| PSRR | 86dB ~ 74dB (100kHz ~ 10kHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 4 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 14-MDIP |
| Control Features | Current Limit |
| Series | - |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | - |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | KA723 |