Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
KA78M06TU
Hersteller:
Paket:
TO-220-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 6V 500MA TO220-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 6V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 500mA (Typ) |
| Package | Tube |