KCM55V5C3A443JDL2L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
KCM55V5C3A443JDL2L
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 0.044UF 1KV C0G/NP0 2SMD
Auf Lager : 200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.201" W (6.10mm x 5.10mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KCM
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) 0.260" (6.60mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.044 µF