KGM56DCG2A182FV
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGM56DCG2A182FV
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 1800PF 100V NP0 2225
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1800 pF