NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
KIT34717EPEVBE
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
KIT EVAL BOARD 5A 1.0MHZ
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 5A, 5A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 1.5V, 1.8V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 2, Non-Isolated |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Utilized IC / Part | MC34717 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 3V ~ 6V |
| Base Product Number | KIT34717 |