KITUQ250LF
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KITUQ250LF
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP KIT CERAMIC 0.1PF-2PF 240PCS
Benutzer handbuch
Applications RF, Microwave, High Frequency
Kit Type Ceramic
Packages Included 0603 (1608 Metric)
Tolerance ±0.1pF
Quantity 240 Pieces (16 Values - 15 Each)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Series UQ
Capacitance Range 0.1pF ~ 2pF