KMC68LC302AF16CT
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
KMC68LC302AF16CT
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
100-LQFP (14x14)
Beschreibung:
IC MPU M683XX 16MHZ 100LQFP
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor M68000
Speed 16MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
Series M683xx
Package / Case 100-LQFP
Additional Interfaces GCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 8/16-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 5.0V