KPSE01A18-11P
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPSE01A18-11P
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C