KPSE06A14-19SA71
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPSE06A14-19SA71
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 14-19
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C