KPSE06A20-39P
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPSE06A20-39P
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-39
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C