KPSE06J14-15PY
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPSE06J14-15PY
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-15
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C