KPT2E20-41SEW
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT2E20-41SEW
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD SLDR
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-41
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C