KR355LD72W224KH01K
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
KR355LD72W224KH01K
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 450V X7T 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series KR3
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF