KR355TD7LP155MV01L
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
KR355TD7LP155MV01L
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 450V X7T 2SMD
Auf Lager : 400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series KR3
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Thickness (Max) 0.197" (5.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1.5 µF