KRM31KR71H475KH01K
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
KRM31KR71H475KH01K
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD
Auf Lager : 68147
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.138" L x 0.067" W (3.50mm x 1.70mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series KRM
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF