KRM55LR73A104KH01K
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
KRM55LR73A104KH01K
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 1KV X7R SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series KRM
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF