L01Z150S05
Tamura
Produkt-Nr.:
L01Z150S05
Hersteller:
Tamura
Beschreibung:
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 150A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz