L07P010S05
Tamura
Produkt-Nr.:
L07P010S05
Hersteller:
Tamura
Beschreibung:
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC
Benutzer handbuch
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 10A
Series L07P
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz