L0806C150MDWIT
KEMET
Produkt-Nr.:
L0806C150MDWIT
Hersteller:
KEMET
Paket:
0806
Beschreibung:
L0806C150MDWIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm
Inductance 15 µH
Series L-DWI
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz