L114FL1CS24VDC.40RU
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
L114FL1CS24VDC.40RU
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC