L130-1070001400001
Lumileds
Produkt-Nr.:
L130-1070001400001
Hersteller:
Lumileds
Paket:
1206
Beschreibung:
COOL-WHITE 3014 70 CRI FULL DIST
Benutzer handbuch
Viewing Angle 116°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Current - Max 120mA
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 145 lm/W
Thermal Resistance of Package 35°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Series LUXEON 3014
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.95V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 27lm (Typ)