L170-3590701200000
Lumileds
Produkt-Nr.:
L170-3590701200000
Hersteller:
Lumileds
Paket:
2828
Beschreibung:
NEUTRAL-WHITE 90 CRI
Benutzer handbuch
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Current - Max 1.2A
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 700mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 140 lm/W
Thermal Resistance of Package 1.2°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package 2828
Series LUXEON 7070
Package / Case 2828 (7070 Metric)
Mfr Lumileds
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 11.8V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 1156lm (Typ)