L177SDAH15SOL2RM8G
Amphenol ICC (Commercial Products)
Produkt-Nr.:
L177SDAH15SOL2RM8G
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 3A
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C