L17DAFRB15SC309
Amphenol ICC (Commercial Products)
Produkt-Nr.:
L17DAFRB15SC309
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 15POS IDC
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Current Rating (Amps) 5A
Product Status Active
Wire Gauge 0.050" (1.27mm) Dia Wire
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C