L2C4-30802S01F0600
Lumileds
Produkt-Nr.:
L2C4-30802S01F0600
Hersteller:
Lumileds
Beschreibung:
LED COB WARM WHT SQU 3000K
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 100mA
Current - Max 200mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 13.35mm L x 13.35mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 148 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 510lm (Typ)
Series LUXEON CX Plus CoB Gen 2
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V