L2C4-5080-M03E0900
Lumileds
Produkt-Nr.:
L2C4-5080-M03E0900
Hersteller:
Lumileds
Beschreibung:
LED COB COOL WH SQUARE 5000K
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 115°
Color White, Cool
Current - Test 350mA
Current - Max 700mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 15.85mm L x 15.85mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 137 lm/W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1666lm (Typ)
Series LUXEON CX Plus CoB
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V