L2C5-30901205E13B0
Lumileds
Produkt-Nr.:
L2C5-30901205E13B0
Beschreibung:
LED COB LUXEON WHT RECT 3000K
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 13.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 600mA
Current - Max 1.2A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 20.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test -
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V