L2C5-35901203E0900
Lumileds
Produkt-Nr.:
L2C5-35901203E0900
Beschreibung:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 3500K
Benutzer handbuch
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Configuration Rectangle
Viewing Angle 115°
Color White, Warm
Current - Test 300mA
Current - Max 600mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 16.00mm L x 19.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 122 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1267lm (Typ)
Series LUXEON CoB Core Range Gen 3
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Lumileds
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.5V