L40S1T5D15CM
Tamura
Produkt-Nr.:
L40S1T5D15CM
Hersteller:
Tamura
Beschreibung:
CURRENT SENSOR (1500A; 15V) -40
Auf Lager : 29
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 1500A
Series L40S D15
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 25kHz