L4987CPT33
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
L4987CPT33
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
PPAK
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA PPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1 mA
Voltage - Input (Max) 18V
PSRR 80dB ~ 60dB (120Hz ~ 60dB)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 6 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 200mA