L5150GJTR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
L5150GJTR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
PowerSSO-12
Beschreibung:
IC REG LIN 5V 150MA POWERSSO-12
Auf Lager : 16640
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 48dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package PowerSSO-12
Control Features Enable, Reset
Series -
Package / Case PowerSSO-12
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr STMicroelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 150mA