LA070URD30LI0550
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LA070URD30LI0550
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE SQUARE 550A 700VAC RECT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 52
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 550A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 5.850" L x 1.575" W x 1.575" H (148.60mm x 40.00mm x 40.00mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 700 VAC