LA070URD32KI0450
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LA070URD32KI0450
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE SQUARE 450A 700VAC RECT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 22
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 450A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.874" L x 2.362" W x 2.598" H (47.60mm x 60.00mm x 66.00mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 700 VAC