LA100P6004
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LA100P6004
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 600A 1KVAC/750VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 600A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.500" Dia x 7.717" L (63.50mm x 196.00mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA100P
Voltage Rating - DC 750 VDC