LA30QS2504
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LA30QS2504
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 250A 300VAC/VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Semiconductors
Response Time Fast Blow
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 250A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.500" Dia x 1.579" L (38.10mm x 40.10mm)
Product Status Active
Series POWR-GARD® LA30QS
Voltage Rating - DC 300 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 300 VAC