LA70QS4504K
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
LA70QS4504K
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 450A 700VAC/VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 450A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA AC, 100kA DC
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm)
Product Status Obsolete
Series POWR-GARD® LA70QS
Voltage Rating - DC 700 VDC
Package / Case Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC 700 VAC