LAL02VA101K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LAL02VA101K
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 44MA 12 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 44 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 100 µH
Series LA, L Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9MHz