LAL04TB270K
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LAL04TB270K
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 27UH 390MA 940 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 390 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 940mOhm Max
Inductance 27 µH
Series LA, L Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 7.2MHz