LAN02KR271J
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LAN02KR271J
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 270UH 70MA 16 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 50 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16Ohm Max
Inductance 270 µH
Series LA, N Type
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.6MHz