LAQ2P391MELB30
Nichicon
Produkt-Nr.:
LAQ2P391MELB30
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 390UF 20% 220V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.35 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LAQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.62 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 390 µF