LB01KW01-5C12-JB
NKK Switches
Produkt-Nr.:
LB01KW01-5C12-JB
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
IND PB ILLUM SQ BLK RED 12V
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.64" (16.26mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Square with Flat Top
Series LB
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 26mA
Lens Size 13.20mm