LB02KW01-12-JC
NKK Switches
Produkt-Nr.:
LB02KW01-12-JC
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
IND PB ILLUM RND LB SER RED SLD
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.10mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series LB
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 60mA
Lens Size 19.00mm Dia