LB2518T470MV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LB2518T470MV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 85MA 1.235OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 85 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.235Ohm Max
Inductance 47 µH
Series LB
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz