LB2518T6R8MV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LB2518T6R8MV
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 195MA 195MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 195 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz