LBM2016T390JV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
LBM2016T390JV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0806 (2016 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 120MA 5.07OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.07Ohm Max
Inductance 39 µH
Series LB, M Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 14MHz