LCB5JB33L0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
LCB5JB33L0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.033 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.874" L x 0.374" W (22.20mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 mOhms
Series LCB
Power (Watts) 5W