Zuhause / Lugs / LCC4-38DH-L
minImg
LCC4-38DH-L
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
LCC4-38DH-L
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN TERM RECT TONG 2-4 AWG #3/8
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.080" (2.03mm)
Color Gray
Width - Outer Edges 0.620" (15.75mm)
Terminal Type Rectangular Tongue
Diameter - Barrel ID 0.280" (7.11mm)
Contact Finish Electro-Tin
Diameter - Ring ID 0.410" (10.41mm)
Termination Crimp, Barrel
Mounting Type Free Hanging (In-Line), 45° Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 2-4 AWG
Diameter - Barrel OD 0.380" (9.65mm)