Zuhause / Lugs / LCCF3/0-14BF-X
minImg
LCCF3/0-14BF-X
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
LCCF3/0-14BF-X
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN TERM RECT TONG 3/0 AWG #1/4
Benutzer handbuch
Insulation Non-Insulated
Tab Thickness 0.140" (3.56mm)
Color Purple
Width - Outer Edges 1.060" (26.92mm)
Terminal Type Rectangular Tongue
Diameter - Barrel ID 0.570" (14.48mm)
Contact Finish Electro-Tin
Termination Crimp, Barrel
Diameter - Ring ID 0.270" (6.86mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line), Right Angle
Product Status Obsolete
Wire Gauge 3/0 AWG
Diameter - Barrel OD 0.810" (20.57mm)