LCE00C003277A
Siemens
Produkt-Nr.:
LCE00C003277A
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,3N
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 40°C
Coil Power 248VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 277VAC
Must Operate Voltage 235.5 VAC